Το Δ.Σ. του συλλόγου μας συνεδρίασε σήμερα και αποφάσισε ομόφωνα να συμμετάσχει στην 24ωρη απεργία τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 που προκήρυξε η ΠΟΣΥΠ.
Συνάδελφοι, η στελέχωση των διοικητικών υπηρεσιών με μόνιμο διοικητικό προσωπικό, η σύσταση σύγχρονου Οργανισμού στην Κ.Υ.(και όχι αποσπασματικές νομοθετικές παρεμβάσεις, που αντί να επιλύουν δημιουργούν περισσότερα προβλήματα), η σωστή κατανομή των αποσπασμένων εκπαιδευτικών στην Κ.Υ. και η λειτουργία του παιδικού σταθμού είναι θέματα που απασχολούν καίρια τον κλάδο μας.
ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2016
Για το Δελτίο Τύπου Πατήστε ΕΔΩ.